Попередження травматизму серед дітей

Дата: 25.05.2021 09:29

Фото без описуЗа даними Головного управління Національної поліції в Одеській області за 4 місяця 2021 року територіальними відділами і відділеннями  поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області зареєстровано 250 нещасних випадків, в результаті яких постраждали діти.

Переважно нещасні випадки з дітьми траплялися в наслідок: падіння/удари, ДТП, отруєння газом, побутових різаних ран, необережного поводження з тваринами/комахами, медикаментозного отруєння, потрапляння чужорідного тіла у частини тіла, хімічне/харчове отруєння, ураження електрострумом, необережного поводження петардами.

Найбільш поширеними видами трав у дітей є переломи та забої різних частин тіла, які діти отримують у результаті падінь та ударів – 136 випадки.

В більшості випадків причиною травматизму є неуважність батьків, які не лише залишають дитину без нагляду, але і залишають в доступних місцях небезпечні для дитини предмети, не закривають вікна і тому подібне.

Для того щоб уберегти дітей від травм, дорослі повинні дотримуватися наступних правил безпеки:

• Постійно турбуйтеся про безпеку дитини вдома.
  • Систематично виховуйте в дитині обачливість і обережність.
  • Застерігайте дитину від пустощів на балконах і драбинах, аби уникнути забиття та падіння з висоти.
  • Не відчиняйте вікна навстіж у приміщенні, де перебуває дитина.
  • Не допускайте дитину до газової або електричної плити під час приготування їжі, аби уберегти її від термічних опіків.
  • Зберігайте в недоступних для дитини місцях шкідливі речовини, щоб запобігти отруєнням, опікам стравоходу та органів дихання дитини.
  • Не залишайте в доступному для дітей місці голки, цвяхи, леза бритв та інші гострі предмети, щоб дитина не завдала собі шкоди.
  • Облаштуйте власне помешкання та ігрову зону так, аби максимально уберегти ди­тину від падіння та забиття.
  • Позбавтеся несправних електроприладів та ізолюйте проводи та розетки.
  • Поясніть дитині, що вставляти в розетки шпильки, цвяхи, ножиці тощо небезпечно для життя.
  • Привчіть дитину бути обережною на сходах і під час підйому та спуску міцно три­матися за поручні.
  • Поясніть дитині, що під час ігор з іншими дітьми слід поводитися чемно: не штов­хати інших, не кидатися піском тощо.
  • Не дозволяйте дитині залазити високо на дерева, драбини, споруди, щоб уберегти її від падіння з висоти.
  • Поінформуйте дитину, що всі каналізаційні люки, підвали та канави слід оминати.
  • Не грайте з дітьми на необладнаних або пошкоджених дитячих майданчиках.
  • Перевіряйте гойдалки та спортивні снаряди на дитячих майданчиках і в парках відпочинку на справність перед катанням чи тренуванням.
  • Оминайте ділянки, де проводять ремонтні роботи.
  • Розкажіть дитині, що ходити під балконами будівель небезпечно через можливість падіння предметів, бурульок тощо.

Батьки! Життя та здоров’я дитини у ваших руках!

Щодня нагадуючи дитині елементарні правила безпеки, ви застерігаєте його від можливих травм.