Дбаємо про добробут та безпеку дітей

Дата: 16.09.2021 17:47

Фото без опису

Щороку з настанням осінньо-зимового періоду через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки збільшується кількість пожеж. Пожежі завдають значних матеріальних збитків, проте найстрашніше, що внаслідок пожеж гинуть люди. За статистикою, основною причиною виникнення пожеж, на яких гинуть діти, є саме дитячі пустощі з вогнем. Пожежі з вини дітей трапляються, в основному, коли вони залишаються без догляду дорослих. Іноді достатньо декількох хвилин, щоб сталося лихо.

Дорогі дорослі! Розкажіть дітям про основні небезпеки, які можуть підстерігати їх вдома. Нагадайте малечі наступні правила безпеки:

- не слід намагатися загасити полум’я самостійно;

- потрібно зателефонувати за номером «101» та покликати на допомогу дорослих;

- не можна ховатися від пожежі у шафі, під ліжком та інших темних місцях;

- не слід гасити електроприлади водою;

- не можна користуватися під час пожежі ліфтом;

- потрібно намочити тканину водою та дихати крізь неї і швидко залишити приміщення;

- якщо вийти з приміщення немає можливості, то слід вийти на балкон та кликати на допомогу.

Обов’язково перед початком опалювального сезону огляньте печі і димарі: чи справні вони, чи не мають тріщин а також обов’язково очистите їх від торішньої сажі. Не перевантажуйте електромережу, включаючи одночасно декілька потужних побутових електроприладів, використовуйте запобіжники, що тільки калібруються.

Якщо виникла пожежа чи інша надзвичайна ситуація негайно викликайте оперативно-рятувальну службу за телефоном 101.

Зателефонувавши, обов’язково вказуйте точну адресу місця події, прізвище і номер телефону того, хто повідомив.

Безпека дітей залежить в першу чергу від батьків! Спілкуйтеся із дітьми, навчайте їх основам безпеки життєдіяльності, виховуйте культуру безпечної поведінки.