Суїцидальна поведінка

Дата: 16.11.2021 11:05

Фото без опису За інформацією Одеського обласного центру соціальних служб  з початку  2021 року зареєстровано 39  фактів  вчинення  навмисних самоушкоджень  дітьми,  з яких 9 фактів скоєння суїцидів та 30 спроб дітей   покінчити з життям  шляхом самогубства.

Суїциди та спроби   вчиняли  діти віком  від 11 до 17 років. Основними причинами  скоєння самоушкоджень дітьми були:

негаразди  в особистому житті   - 14 дітей

конфлікти в сім`ї – 8

причина не встановлена - 4

конфлікт  з друзями - 4

психічний розлад - 4

втрата сенсу життя - 3

туга за батьками – 2

Суїцидальна  поведінка  властива  підліткам від 11 років,  адже саме у цей складний період формування особистості для них характерні пригніченість,тривога, страх,напруженість, дратівливість або навіть злість. А контролювати себе та свої емоції  підлітки ще не вміють. Тому  вкрай важливо  з боку батьків та родичів   щиро  цікавитися життям своєї дитини у цей  непростий , а інколи навіть кризовий для неї період, спостерігати за змінами психо - емоційного стану, обговорювати « на рівних»  проблеми,  які  виникли  у школі, з друзями або з інших,  хвилюючих для підлітка, причин.  Щоб допомогти  підлітку довіритися  і розповісти про свої труднощі   важливо спілкуватися  за  допомогою  простих питань « Що сталося ?», « Що трапилося? Велика роль дорослих полягає у тому, щоб   пояснити дитині  цінність її життя  для її рідних , і про те , що  близьке оточення  за будь – яких обставин зрозуміє її.

"