Одеська область переходить у "жовту" карантинну зону.

Дата: 06.12.2021 12:50

Фото без опису На території Одеської області скасовують "червону" карантинну зону. Одещина відповідає "жовтому" рівню епіднебезпеки.

Як повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, нове епідеміологічне зонування набуде чинності з 00:00 7 грудня.

Зазначимо, в Україні посилились правила адаптивного карантину, зокрема, для невакцинованих громадян. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

Нові правила адаптивного карантину стосуються насамперед “жовтої” зони. Також ними змінено термін дії “жовтого” сертифікату про вакцинацію 1 дозою препарату проти коронавірусу.

Зміна терміну дії “жовтого” сертифікату про вакцинацію 1 дозою

Відтепер “жовтий” сертифікат чинний 30 днів, а не 120 днів, як було раніше. В МОЗ таке рішення пояснили тим, що після першої дози вакцини громадяни не поспішали на щеплення другою дозою, наражаючи себе на небезпеку неповним захистом від коронавірусу.

Карантинні обмеження “жовтої” зони

Відтак у межах "жовтого" рівня з 6 грудня заборонені:

????робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників;

????проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти;

????робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;

????робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки;

????робота спортзалів, басейнів;

????діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів;

????міжобласні та міжнародні перевезення.

Однак ці обмеження не будуть діяти у “жовтій” зоні, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів:

?“жовтий” COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);

?“зелений” COVID-сертифікат (чинний 365 днів);

?Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);

?іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);

?негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години).

?сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).

Перевезення пасажирів “зеленої” і “жовтої” зон

Крім того, у “жовтій” і “зеленій” зонах заборонили перевезення пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння.