8 лютого – День безпечного Інтернету. Практичні поради батькам

Дата: 08.02.2022 11:48

Фото без опису Сьогодні, 8 лютого, у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді, адже молоде покоління не завжди усвідомлює, що може чекати на них у віртуальному просторі.

Проблема безпечного Інтернету потребує постійної уваги з боку батьків. За поведінку своїх дітей в Інтернеті батьки несуть таку ж відповідальність, як і на вулиці. Фахівці пропонують батькам взяти до уваги 5 простих правил для захисту дитини в Інтернеті:

• Підвищуйте власну комп'ютерну та інтернет-обізнаність.
  • Опановуйте Інтернет разом із дитиною.
  • Станьте другом дитині у соціальній мережі, або попросіть близьких знайомих зробити це.
  • Встановіть «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.
  • Створіть територію безпечного Інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів.

Аби навчити своїх дітей безпечній поведінці в мережі, психологи рекомендують батькам використовувати тест «Білборд»: щоразу, коли дитина хоче надіслати або викласти якесь фото в мережі, хай подумає, чи готова побачити це фото на білборді біля школи. Якщо так, таке фото можна поширювати. Якщо ні, таке фото краще одразу видалити з телефону.

Більше інформації про безпеку дітей в Інтернеті за посиланням: Безпека дітей в Інтернеті | Міністерство освіти і науки України (mon.gov.ua)