В Україні 3 серпня презентували мобільний застосунок для тих, хто потерпає від домашнього чи гендерно зумовленого насильства. Його розробили непомітним для кривдників.

Дата: 05.08.2022 11:51

Застосунок містить тривожну кнопку, яку в момент небезпеки потрібно затиснути на 2 секунди, щоб викликати поліцію. Кнопка має вигляд нейтральної іконки на екрані смартфона.

Водночас корисна інформація та контакти інших служб допомоги доступні тільки у прихованому інтерфейсі. Якщо людина натисне кнопку виклику — поліція визначить її перебування через геолокацію. Тобто говорити вголос, телефонуючи 102, не потрібно.

Назва застосунку не повідомляється навмисне, щоб про нього не знали потенційні кривдники. А ті, хто потерпає від насильства, можуть отримати інформацію та завантажити програму, зателефонувавши на гарячу лінію 116 123 або написавши в особисті повідомлення на сторінку «Розірви коло» у Facebook.

Куди ще можна звернутись у разі домашнього насильства?

• 102 ? Національна поліція України;

• 15-47 ? урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства;

• 116-123 або 0 800 500 335 ? «Ла Страда»;

• 772 або 0 800 500 225 ? Національна дитяча гаряча лінія;

• мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах;

• денні центри UNFPA;

• @police_helpbot ? чат-бот у Telegram від МВС.

На сайті «Розірви коло» ви знайдете інформацію, як розпізнати насильство та захистити себе.