Лиманська громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ЗАСТЕРІГАЄ: СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ НЕБЕЗПЕЧНА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Дата: 26.11.2024 15:45
Кількість переглядів: 22

   Фото без опису ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ЗАСТЕРІГАЄ: СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ НЕБЕЗПЕЧНА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Стихійна торгівля - це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізуються ними у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах), з рук, із землі, без відповідного дозволу на розміщення об’єкта торгівлі. Варто зазначити, що продаж продукції «з тротуару» стає загрозою здоров’я споживачів. Однак продавців це зовсім не насторожує, як і той факт, що поряд дорога, пил, вихлопні гази автомобілів, безпритульні тварини.

Поширена думка, що «з рук» можна придбати якісний домашній продукт (молоко, м’ясо, овочі тощо) теж помилкова. Адже жодних підтверджень якості та безпечності продукції немає: невідомо хто і в яких умовах її виготовляв, де вона зберігалася, як здійснювалось її транспортування.

Відповідальність за придбання неякісної продукції харчування на стихійних ринках здебільшого покладається на покупця. Оскільки продукти, які реалізуються, не проходять ветеринарно-санітарної експертизи, а продавці здійснюють продаж без відповідної реєстрації суб’єкта господарювання та без підтвердження пройденого медичного огляду.

Держпродспоживслужба нагадує, що єдиними офіційними місцями для торгівлі харчовими продуктами є продовольчі магазини та агропродовольчі ринки, оскільки там:

проводиться ветеринарно-санітарна експертиза продукції (на ринках);

наявні супровідні документи на товар та документи, що підтверджують проходження медичних оглядів працівниками (продавцями, постачальниками);

здійснюється контроль за температурним режимом, товарним сусідством, термінами зберігання тощо;

забезпечується дотримання санітарних вимог до приміщень, в яких реалізується товар (прибирання, дезінфекція, дератизація тощо);

можливе здійснення державного нагляду (контролю) у сфері безпечності та якості харчових продуктів.

Варто зазначити, що адміністрація (власник) ринку надає торгові місця лише після одержання висновків лабораторії про їх епізоотичне, ветеринарно-санітарне благополуччя та якість.

Лабораторія не несе відповідальності за реалізацію продукції, що не пройшла ветеринарно-санітарної експертизи. Відповідальність за реалізацію такої продукції несе адміністрація (власник) ринку відповідно до законодавства.

Багато громадян не замислюються про те, яку реальну загрозу несе купівля продуктів харчування у невстановлених місцях. Це погіршення як санітарно-епідемічної ситуації (виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, ботулізму), так і епізоотичного стану (поширення африканської чуми свиней тощо).

Торгівля з рук у невстановлених місцях – це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тому продавці стихійних ринків свідомо порушують законодавство та ставлять під загрозу здоров’я покупців.

Звертаємось до мешканців та гостей Білгород-Дністровського району із закликом – не купувати харчові продукти в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь