Щодо фіскалізації розрахунків платниками єдиного податку

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує платникам податків, які обрали спрощену систему оподаткування, що, починаючи із 01.01.2022, втратили чинність норми Податкового кодексу України, які дозволяли не застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО). З огляду на це платники податків (крім першої групи) при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО на загальних підставах.

10:09 13.02.2024

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель для визначення МПЗ за 2023 рік

Відповідно до ст. 381 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для розрахунку суми МПЗ застосовується нормативна грошова оцінка земель з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Кодексом для справляння плати за землю.

09:58 13.02.2024

До уваги cільськогосподарських товаровиробників, які планують набути або підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на 2024 рік!

Нагадуємо, що для набуття або підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи відповідно до вимог підпункту 298.8.1 пункту 298.8 статті 298 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) сільськогосподарські товаровиробники подають не пізніше 20 лютого поточного року:

09:53 13.02.2024

Цифра дня: 370 500 000+ гривень зекономлених коштів на тендерах

Саме таку суму громади Одещини могли втратити через переплату на оголошених закупівлях. І саме таку суму робоча група при обладміністрації «Прозорість і підзвітність» заблокувала, щоб повернути її назад в бюджети для більш раціональних витрат. Передусім - на підтримку наших воїнів.

09:20 13.02.2024

Прозорість і підзвітність:  попередження зловживань та неефективного  освоєння бюджетних коштів

Прозорість і підзвітність: попередження зловживань та неефективного освоєння бюджетних коштів

Головною метою діяльності робочої групи «Прозорість і підзвітність» при обласній державній адміністрації є попередження зловживань та неефективного освоєння бюджетних коштів.

12:19 09.02.2024

Як подати податкову декларацію про майновий стан і доходи?

З 1 січня 2024 року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих у 2023 році. Громадяни, які відповідно до Податкового кодексу України зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи за 2023 рік (далі – декларація), мають задекларувати свої минулорічні доходи до 1 травня 2024 року.

11:35 09.02.2024

Податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 26.09.2023 № 519)

Головне управління ДПС в Одеській області звертає увагу платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що у 2024 році запроваджена нова форма Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 26.09.2023 № 519.

11:32 09.02.2024

Для кожного ПРРО реєструємо та застосовуємо окремий ключ касира

Головне управління ДПС в Одеській області звертає увагу, що якщо суб’єкту господарювання, у якого є декілька зареєстрованих ПРРО ДПС, встановлених на різні пристрої, з різними локальними номерами, була відкрита зміна на одній із господарських одиниць, однак при відкритті зміни на інших господарських одиницях надходить повідомлення: «На ПРРО з фіскальним номером №...., відсутня частина чеків поточної зміни, для продовження необхідно закрити зміну в режимі онлайн та відкрити нову зміну», то вказана помилка може свідчити про те, що такий суб’єкт господарювання застосовує один ключ на декількох програмних реєстраторах розрахункових операцій.

11:29 09.02.2024